Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă
Selecţionerul Australiei a demisionat după startul slab al echipei în faza a treia a preliminariilor CM

Jannik Sinner a devenit ambasador al programului de voluntariat pentru Jocurile Olimpice de iarnă din 2026

Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte” Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte”
Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa” Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa”

"A fost un gol frumos". Antrenorul Parmei, impresionat de reuşita lui Dennis Man

Serie A Publicat de Tudor Moisa pe 25 aug 2024

Parma a învis-o pe AC Milan, scor 2-1, sâmbătă seară.

Primul gol al meciului a fost marcat de Dennis Man, în minutul 2. Astfel, internaţionalul român ajunge la două goluri în primele două etape.

La finalul partidei, Fabio Pecchia a spurs că reuşita lui Man a venit după după o fază superbă. De asemenea, antrenorul Parmei s-a declart mulţumit de rezultat.

”Prima repriză ar fi trebuit să se încheie cu 2-0. Am fi putut marca mai mult dacă am fi avut mai multă precizie. Multe situaţii au apărut nu doar pe contraatac, dar şi cu dribblinguri rapide în spaţii înguste.

A fost un gol frumos (n.r. al lui Dennis Man), o fază superbă care a rezultat într-un gol. În prima repriză, am plimbat bine mingea, ne-am creat multe ocazii. În a doua repriză, AC Milan a avut controlul, era logic să fie aşa, dar nu ne-am asumat prea multe riscuri. Rezultatul este o recompensă frumoasă pentru băieţi şi pentru ce au reuşit să facă”, a spus Fabio Pecchia.