Fostul jucător de la FCSB nu este de acord cu strategia pe care Gigi Becali o impune la echipă: „În ritmul ăsta nu ai cum” | VIDEO EXCLUSIV Fostul jucător de la FCSB nu este de acord cu strategia pe care Gigi Becali o impune la echipă: „În ritmul ăsta nu ai cum” | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali a pus mâna pe telefon la pauza meciului cu Riga şi l-a sunat pe MM Stoica! „Mihai, faceţi aşa!” Gigi Becali a pus mâna pe telefon la pauza meciului cu Riga şi l-a sunat pe MM Stoica! „Mihai, faceţi aşa!”
Gigi Becali a scos în evidenţă un singur jucător după victoria la scor cu RFS: „A dat curaj” Gigi Becali a scos în evidenţă un singur jucător după victoria la scor cu RFS: „A dat curaj”
Gigi Becali, cadou spectaculos pentru Ştefan Târnovanu Gigi Becali, cadou spectaculos pentru Ştefan Târnovanu
Decizie finală! Un club din Liga 2 a fost depunctat şi riscă interdicţia la transferuri Decizie finală! Un club din Liga 2 a fost depunctat şi riscă interdicţia la transferuri
Englezii l-au „măcelărit” pe Radu Drăguşin după ce a văzut cartonaşul roşu în minutul 8 Englezii l-au „măcelărit” pe Radu Drăguşin după ce a văzut cartonaşul roşu în minutul 8

A'ja Wilson a egalat recordul de puncte în WNBA! Reacţia lui LeBron

Baschet Publicat de Tudor Moisa pe 23 aug 2023

În noaptea de marţi spre miercuri, Las Vegas Aces a câştigat meciul de WNBA împotriva Atlanta Dream, scor 112-100. De la campioane a strălucit MVP-ul sezonului precedent, A'ja Wilson, care a marcat 53 de puncte.

Aceasta este doar a treia oară, în istoria WNBA, când o jucătoare înscrie cel puţin 50 de puncte, iar A'ja este a doua care atinge borna cu numărul 53.

În 2013, Riquna Williams a înscris 51 de puncte în meciul Tulsa Shock - San Antonio Stars, iar în 2018, Liz Cambage a marcat 53 de puncte în partida Dallas Wings - New York Liberty.

În partida de aseară, A'ja Wilson a fost încălţată cu LeBron 20. Jucătorul celor de la LA Lakers nu a ratat şansa şi a postat un mesaj pe twitter în care a făcut referire la încălţări.