Motivul pentru care Rapid nu se regăseşte sub comanda lui Marius Şumudică: ”Mi se pare că unii fac ce vor!” | VIDEO EXCLUSIV
Pilotul francez Frederic Baudry a murit după un accident la Raliul Marocului Pilotul francez Frederic Baudry a murit după un accident la Raliul Marocului
Decizie cu privire la viitorul lui Marius Măldărăşanu la Hermannstadt Decizie cu privire la viitorul lui Marius Măldărăşanu la Hermannstadt
Editorial Vlad Măcicăşan | Eliminaţi-i pe Colţescu şi Vassaras, nu pe Olaru! Editorial Vlad Măcicăşan | Eliminaţi-i pe Colţescu şi Vassaras, nu pe Olaru!
Gigi Becali nu mai stă la discuţii şi a luat decizia: ”Nu mai joacă. L-am tras de şuncile de la burtă cum l-a tras Dorinel pe ăla de tricou” Gigi Becali nu mai stă la discuţii şi a luat decizia: ”Nu mai joacă. L-am tras de şuncile de la burtă cum l-a tras Dorinel pe ăla de tricou”
UTA s-a despărţit de atacantul adus ”să rupă plasele” în Superliga UTA s-a despărţit de atacantul adus ”să rupă plasele” în Superliga

Ahmed Bani o salvează pe Dinamo de un rezultat ruşinos. ”Am vrut să terminăm în 90 de minute”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 29 aug 2023

Dinamo s-a calificat în grupele Cupei României, după ce a învins, marţi, cu scorul de 2-1, echipa Metaloglobus, în play-off-ul competiţiei.

Pentru Dinamo a marcat Bani, în minutele 78 şi 90+4, iar pentru Metaloglobus a punctat Zakir (51).

Eroul ”câinilor”, Bani s-a declarat fericit de rezultat şi a punctat că focusul este pe duelul cu Rapid, programat vineri, pe Prima Sport 1.

”La primul gol am încercat să centrez, a fost o centrare înşelătoare, nu am vrut să dau la poartă. Am vrut să terminăm în 90 de minute. Oricum, şi în prelungiri trebuia să câştigăm.

Noi ne concentrăm acum la meciul cu Rapid.Fanii lor sunt fanatici, fac o atmosferă frumoasă acolo, va fi un meci greu. Au o echipă bună, dar într-un derby nu mai contează numele”, a spus Bani, la finele partidei.