”El este cel mai bun din lume în acest moment!”. Ancelotti a dat verdictul după victoria Realului din Champions League

După ce a remizat cu Dan Petrescu, Becali a dezvăluit care este singurul club din ţară de care se teme: ”Au echipă şi joacă fotbal frumos. 'U' Cluj, nu, nu are putere!”

Ivan Perisic a semnat un contract cu PSV Eindhoven Ivan Perisic a semnat un contract cu PSV Eindhoven
Răsturnare incredibilă de situaţie! Adi Petre nu se mai retrage Răsturnare incredibilă de situaţie! Adi Petre nu se mai retrage
VIDEO | Gigi Mulţescu a fost înmormântat cu onoruri militare VIDEO | Gigi Mulţescu a fost înmormântat cu onoruri militare
Petrolul şi-a asigurat serviciile unui internaţional din Benin Petrolul şi-a asigurat serviciile unui internaţional din Benin

Alexandru Maxim a înscris un gol, dar Gaziantep FK a fost învinsă de Sivasspor

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 20:07

Fotbalistul echipei Gaziantep FK, Alexandru Maxim, a înscris un gol în meciul pierdut, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-3, în faţa formaţiei Sivasspor, în etapa a cincea a campionatului Turciei.

Maxim a marcat golul de 1-0 pentru oaspeţi, în minutul 6, din penalti. Patru minute mai târziu, el a primit cartonaş galben.

Pentru gazde au înscris Manaj ’37, Balde ’69 şi Paluli ’83. Pentru Gaziantep a mai înscris Kodro ’88.

Sivasspor a jucat în inferioritate numerică din minutul 69, când a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe chiar autorul unui gol al gazdelor, Balde.

Maxim a jucat până în minutul 66.

Celălalt român de la Gaziantep FK, Deian Sorescu, a intrat pe teren în minutul 73.