VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa 1-0. Ciucanii s-au impus la limită, într-un meci în care au jucat sub aşteptări VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa 1-0. Ciucanii s-au impus la limită, într-un meci în care au jucat sub aşteptări
Ianis Hagi face spectacol la ”noua echipă”! Dublă şi pasă decisivă Ianis Hagi face spectacol la ”noua echipă”! Dublă şi pasă decisivă
Veste excelentă pentru Mircea Rednic! Anunţul făcut de UTA, prin Alexandru Meszar Veste excelentă pentru Mircea Rednic! Anunţul făcut de UTA, prin Alexandru Meszar
Robert Elek a demisionat Robert Elek a demisionat
Toni Kroos, furios după ce UEFA a recunoscut greşeala din meciul Spania - Germania. „Le-a luat trei luni să-şi dea seama” Toni Kroos, furios după ce UEFA a recunoscut greşeala din meciul Spania - Germania. „Le-a luat trei luni să-şi dea seama”
Virgil Ghiţă, statistici de atacant! A marcat iar pentru KS Cracovia Virgil Ghiţă, statistici de atacant! A marcat iar pentru KS Cracovia

Ana Bogdan a fost eliminată de Elina Svitolina în turul trei al Roland-Garros

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 1 iun 2024

Ana Bogdan, locul 64 WTA, a fost eliminată, sâmbătă, de sportiva din Ucraina Elina Svitolina, numărul 19 mondial şi cap de serie 15, în turul trei al turneului de grand slam de la Roland-Garros.

Svitolina a câştigat meciul cu scorul de 7-5, 6-2, într-o oră şi 34 de minute. Confruntarea a fost elimnată mai multe minute din cauza ploii.

După eliminarea Anei Bogdan, România nu mai are jucătoare pe tabloul de simplu la Roland-Garros.

Jaqueline Cristian şi Sorana Cîrstea au fost eliminate în primul tur, iar Irina Begu a ajuns până în turul trei, dar nu a reuşit să se califice mai departe.