UEFA  a recunoscut greşeala imensă de arbitraj de la EURO care putea schimba câştigătoarea turneului

UEFA a recunoscut greşeala imensă de arbitraj de la EURO care putea schimba câştigătoarea turneului
VIDEO | UTA Arad - Poli Iaşi 0-0. Etapa rămâne sub egida ”X-ului” VIDEO | UTA Arad - Poli Iaşi 0-0. Etapa rămâne sub egida ”X-ului”
VIDEO | Unirea Slobozia - Rapid, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Unirea Slobozia - Rapid, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
Probleme financiare uriaşe la un club din Liga 2! Jucătorii sunt neplătiţi de jumătate de an Probleme financiare uriaşe la un club din Liga 2! Jucătorii sunt neplătiţi de jumătate de an
Sorin Cârţu nu s-a mai abţinut după ce Gâlcă a remizat cu ”U” Cluj: ”Nu-mi vorbiţi mie de titlu! Nu ai cum să vorbeşti! Mă deranjează asta”

Miliardarul american Dan Friedkin cumpără un club din Premier League Miliardarul american Dan Friedkin cumpără un club din Premier League

Anca Todoni este în turul trei al calificărilor de la Wimbledon

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 26 iun 2024

Anca Todoni, locul 141 WTA, a ajuns, miercuri, în turul trei al calificărilor la turneul de grand slam de la Wimbledon.

Todoni a trecut în turul doi al calificărilor de favorita 32, sportiva australiană Kimberly Birrell (132 WTA), scor 6-7 (2), 7-5, 6-4. Meciul a durat trei ore şi un minut.

În runda următoare, românca o va întâlni pe spaniola Nuria Parrizas Diaz, locul 166 WTA.

Tot miercuri, Gabriela Ruse, locul 152 WTA, a ajuns în turul trei al calificărilor trecând de jucătarea cehă Dominika Salkova, numărul 149 mondial, scor 6-4, 6-3. Meciul a durat o oră şi 15 minute.

În faza următoare, Gabriela Ruse o va înfrunta pe Lea Boskovic (Croaţia, 199 WTA).