MotoGP revine în Ungaria după 33 de ani MotoGP revine în Ungaria după 33 de ani
Akanji l-a confundat pe Bernando Silva cu un arbitru asistent din cauza echipamentului special pentru trupa Oasis Akanji l-a confundat pe Bernando Silva cu un arbitru asistent din cauza echipamentului special pentru trupa Oasis
Costel Pantilimon a câştigat la TAS! Suma pe care o va încasa fostul portar Costel Pantilimon a câştigat la TAS! Suma pe care o va încasa fostul portar
Fotbalistul le-a închis uşa în nas granzilor din Superligă şi are un singur gând: ”Ar trebui să fie momentul nostru!”

VIDEO | FC Bihor - Steaua, astăzi, de la ora 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în Liga 2 VIDEO | FC Bihor - Steaua, astăzi, de la ora 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în Liga 2
Helmut Duckadam a fost operat pe cord deschis cu succes: ”Sunt în salon, însă am dureri foarte mari”

Andrei Raţiu, prestaţie senzaţională! Nota primită de fundaşul român

Stranieri Publicat de Tudor Moisa pe marți, 10:38

Rayo Vallecano a învins-o pe Osasuna, scor 3-1, luni seară.

Deşi Osasuna a condus la pauză, Rayo a făcut o repriză a doua foarte bună şi a obţinut o victorie spectaculoasă, graţie în mare parte lui Andrei Raţiu.

Fundaşul român un gol frumos din afara careului şi a dus scorul la 2-1, iar pe plan defensiv a fost impecabil. Astfel, Andrei Raţiu fost notat cu 8,1 de către Sofascore, cea mai mare notă a meciului de ieri!

"Da, e o victorie foarte importantă, pentru că pierdusem cu Espanyol în ultimul minut şi a fost un rezultat foarte dezamăgitor. Centrarea a fost pentru un coleg, dar am văzut că mingea ajunge la mine şi am băgat-o în poartă.

I-am dedicat golul fetiţei mele, pentru că ea mereu mă salută aşa când mă vede şi am făcut acelaşi gest. Victoria ne ajută la moral şi sperăm să continuăm să jucăm bine. Sunt foarte fericit că munca dă roade", a declarat Raţiu, după meci.