Naţionala U18, eşec în meciul de verificare cu Portugalia Naţionala U18, eşec în meciul de verificare cu Portugalia
VIDEO | Cipru - România 0-3, în direct la Prima TV. Drăguşin, primul gol la naţională VIDEO | Cipru - România 0-3, în direct la Prima TV. Drăguşin, primul gol la naţională
VIDEO | Petrolul - Vitesse Arnhem 1-1. Centenar superb al ”lupilor galbeni” VIDEO | Petrolul - Vitesse Arnhem 1-1. Centenar superb al ”lupilor galbeni”
VIDEO | Echilibru şi dramă în Liga Naţiunilor! Croaţia a învins cu emoţii Scoţia. Bulgaria nu marchează cu Luxemburg VIDEO | Echilibru şi dramă în Liga Naţiunilor! Croaţia a învins cu emoţii Scoţia. Bulgaria nu marchează cu Luxemburg
VIDEO | Suntem peste tot acasă! Fanii români au umplut arena din Larnaca VIDEO | Suntem peste tot acasă! Fanii români au umplut arena din Larnaca
VIDEO | Krim Ljubliana - CSM Bucureşti 29-31. Portarul Moreschi a făcut minuni în poarta ”tigroaicelor” VIDEO | Krim Ljubliana - CSM Bucureşti 29-31. Portarul Moreschi a făcut minuni în poarta ”tigroaicelor”

Andrei Rublev a câştigat turneul de la Monte Carlo. Este primul său trofeu ATP Masters 1000

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 16 apr 2023

Tenismenul rus Andrei Rublev, locul 6 ATP, a câştigat turneul de la Monte Carlo, obţinând astfel primul trofeu ATP Masters 1000 din carieră.

Rublev l-a învins în finală pe danezul Holger Rune, numărul 9 mondial, scor 5-7, 6-2, 7-5, în două ore şi 34 de minute. Rune a condus cu 4-1 în setul decisiv.

“Am lacrimi în ochi. Nu am cuvinte. Sunt foarte fericit”, a spus Rublev după finală.