VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League
Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025 Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025
VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică
VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel
VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt
EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta

Andy Murray a câştigat Challengerul de la Aix-en-Provence

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 7 mai 2023

Tenismanul britanic Andy Murray s-a impus duminică în turneul ATP Challenger de la Aix-en-Provence (Franţa), după ce l-a învins în finală pe americanul Tommy Paul.

Andy Murray (35 de ani, locul 52 ATP) l-a învins pe Tommy Paul (24 de ani, locul 17 ATP) în trei seturi, după o oră 54 de minute şi 50 de secunde de joc. Condus de Paul după primul set, cu 6-2, Andy Murray a revenit senzaţional şi s-a impus în următoarele două seturi, cu 6-1 şi 6-2, câştigând primul său titlu în anul 2023.

Este prima victorie a lui Murray asupra lui Tommy Paul din două întâlniri disputate până acum. Ei s-au mai întâlnit în sferturile turneului de la Stockholm, din 2021, când câştig de cauză a avut americanul.