Ultima oră
Gigi Becali a dezvăluit ce mesaj a primit de la Darius Olaru. ”Trebuia să las omul să plece” Gigi Becali a dezvăluit ce mesaj a primit de la Darius Olaru. ”Trebuia să las omul să plece”
Serena Williams revine la Wimbledon pe arena principală. Jaqueline Cristian joacă luni Serena Williams revine la Wimbledon pe arena principală. Jaqueline Cristian joacă luni
Sebastien Ogier a triumfat în Grecia şi a ajuns la două victorii stagionale în WRC Sebastien Ogier a triumfat în Grecia şi a ajuns la două victorii stagionale în WRC
E gata! Fotbalistul dorit de FCSB a aterizat în România şi a semnat cu Rapid: contract pe 3 ani E gata! Fotbalistul dorit de FCSB a aterizat în România şi a semnat cu Rapid: contract pe 3 ani
Andrei Nicolescu anunţă schimbări masive la Dinamo! Şase jucători sunt pe punctul de a semna cu alb-roşii | EXCLUSIV Andrei Nicolescu anunţă schimbări masive la Dinamo! Şase jucători sunt pe punctul de a semna cu alb-roşii | EXCLUSIV
Încă un transfer ratat de FCSB! Jucătorul i-a închis uşa în nas lui Gigi Becali Încă un transfer ratat de FCSB! Jucătorul i-a închis uşa în nas lui Gigi Becali

Antonio Borduşanu, în discuţii cu un club din Liga 2

Dinamo Publicat de Daian Cutu astăzi, 16:38
mail-share icon Email

Antonio Borduşanu (21 de ani) este nevoit să îşi caute echipă, deoarece nu intră în planurile lui Dinamo pentru viitorul sezon.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22497375/1/fc-botosani-dinamo-bucuresti-superliga-superbet-07-02-2025.jpg

 

Măcinat de numeroase accidentări, extrema caută un club unde să îşi relanseze cariera ce părea foarte promiţoare. Divizionara secundă CSM Slatina îl vrea pe dinamovist.

Jurnaliştii de la GSP scriu că Borduşanu este de ceva timp în negocieri cu oltenii. Jucătorul nu a mai discutat în ultimele zile cu oficialii de la Slatina şi nici nu a transmis pretenţiile sale financiare, semn că transferul are şanse mari să nu se materializeze.

  • 100.000 de euro este cota lui Borduşanu, conform Transfermarkt.

Dinamo a transferat un fundaş de mare perspectivă

Ştefan Opriş este noul jucător al celor de la Dinamo. Fundaşul dreapta a evoluat sezonul trecut la Poli Iaşi, unde a jucat 26 de partide.  

Internaţionalul de juniori a semnat un contract pe trei ani, cu opţiune de prelungire pe încă două sezoane.

„Bine ai venit, Ştefan Opriş!

Ne bucurăm să anunţăm un nou transfer pentru echipa noastră!

Tânărul Ştefan Opriş este ultimul sosit în lotul condus de Nuno Campos şi s-a alăturat echipei în cantonamentul din Kielce. Noul nostru fundaş dreapta a evoluat în sezonul trecut la Poli Iaşi, formaţie pentru care a bifat un număr de 26 de meciuri la nivelul ligii secunde, timp în care a oferit un total de 3 pase decisive.

În vârstă de 19 ani, Ştefan a semnat un contract valabil pe o perioadă de trei ani, până la 30.06.2029 cu opţiune de prelungire din partea clubului pe încă două sezoane competiţionale, până la 30.06.2031.

Îi dorim mult succes în tricoul echipei noastre şi cât mai multe realizări în alb şi roşu!”, a fost mesajul postat de Dinamo pe Facebook.

 

 

mail-share icon Email
viewscnt

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele