”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea
Cristiano Ronaldo va apărea în jocul video ”Fatal Fury: City of the Wolves” Cristiano Ronaldo va apărea în jocul video ”Fatal Fury: City of the Wolves”
Beatriz Haddad Maia a câştigat Korea Open. El al patrulea titlu al carierei sale Beatriz Haddad Maia a câştigat Korea Open. El al patrulea titlu al carierei sale
Gianni Infantino locuieşte într-un apartament luxos în Elveţia. La ce sumă se ridică chiria plătită de FIFA Gianni Infantino locuieşte într-un apartament luxos în Elveţia. La ce sumă se ridică chiria plătită de FIFA
VIDEO | Farul - Sepsi 1-0, în direct la Prima Sport 1. Alibec marchează din penalty VIDEO | Farul - Sepsi 1-0, în direct la Prima Sport 1. Alibec marchează din penalty
Jude Bellingham ar putea fi suspendat Jude Bellingham ar putea fi suspendat

Antrenorul de la Petrolul, în al nouălea cer după victoria cu FC Botoşani: ”În 6 din 8 partide nu am încasat gol!

Petrolul Ploiești Publicat pe 1 sep 2024

Petrolul Ploieşti a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, formaţia FC Botoşani, în etapa a opta din Superligă. Golurile au fost marcate în prelungirile meciului.

Meciul de la Botoşani nu a avut un ritm deosebit, cele două formaţii nebifând ocazii mari de gol. Petrolul a dat lovitura pe final. Mai întâi în minutul 90+4, când Fabricio Baiano a pasat şi Mihnea Rădulescu a deschis scorul, pentru ca după numai două minute Grozav să recupereze o minge în careu şi să marcheze la colţul lung. Petrolul s-a impus cu 2-0 şi este pe locul 4, cu 13 puncte, în timp ce FC Botoşani este pe 14, cu 6 puncte.

”În 6 din 8 partide nu am încasat gol!”

”Suntem fericiţi că am câştigat în deplasare, se simt ca şi cum ar fi 6 puncte. Prima repriză a noastră nu a fost una foarte bună. Am avut probleme în a controla jocul. Însă, repriza a doua a fost una mult mai bună, am avut mult mai multe momente în care am controlat partida, ne-am creat mai multe ocazii de a marca.

Le mulţumesc jucătorilor că au găsit energia necesară până la final şi că au marcat în prelungiri. Este o victorie importantă pentru moralul nostru. Sunt 3 puncte mari. În 6 din 8 partide nu am încasat gol, iar acest lucru este important pentru noi”, a spus antrenorul Petrolului, la flash-interviu.