Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

Augsburg a trecut de Heidenheim, deşi a fost condusă cu 2-0

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 22 oct 2023

Augsburg a învins în deplasare, scor 5-2, formaţia Heidenheim, după ce a fost condusă cu 2-0 în minutul 18.

Pe Voith-Arena, la Heidenheim, gazdele au avut două minute nebune, 17 şi 18. Tim Kleindienst şi Jan-Niklas Beste au făcut 2-0 în numai două minute şi lucrurile păreau rezolvate pentru gazde. Însă oaspeţii au revenit şi au intrat în avantaj la pauză, cu 3-2, după golurile reuşite  de Phillip Tietz, Mads Pedersen şi Ermedin Demirovic.

În minutul 64 Felix Uduokhai a marcat primul său gol în Bundesliga după mai bine de trei ani de „secetă”, iar Elvis Rexhbecaj a transformat un penalti în minutul 88. S-a încheiat 5-2 pentru Augsburg, care a reuşit a doua victorie stagională şi, cu 8 puncte, este pe 10. Heidenheim o secondează, pe 11, cu 7 puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 8-a din Bundesliga:

FC Koln – Borussia Monchengladbach 3-1 (Kainz 9, 76, Waldschmidt 90 / Elvedi 63);

Heidenheim – Augsburg 2-5 (Kleindienst 17, Beste 18 / Tietz 29, Pedersen 41, Demirovic 42, Uduokhai 64, Rexhbecaj 88).