VIDEO | Towers Hamburg - UBT Cluj 67-103. Recital făcut de ardeleni în BKT EuroCup VIDEO | Towers Hamburg - UBT Cluj 67-103. Recital făcut de ardeleni în BKT EuroCup
CSM Oradea – VK Novi Belgrad 9-15, în grupa A din Liga Campionilor la polo CSM Oradea – VK Novi Belgrad 9-15, în grupa A din Liga Campionilor la polo
Daniel Pancu şi-a explicat gestul incredibil din timpul meciului de la tineret cu Elveţia. ”Cred că a şi ajutat echipa” Daniel Pancu şi-a explicat gestul incredibil din timpul meciului de la tineret cu Elveţia. ”Cred că a şi ajutat echipa”
VIDEO | Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport. S-a deschis scorul în partida Spania - Serbia VIDEO | Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport. S-a deschis scorul în partida Spania - Serbia
VIDEO | ”Mă felicit că am făcut alegerea fericită”. Louis Munteanu e mândru de deciziile luate VIDEO | ”Mă felicit că am făcut alegerea fericită”. Louis Munteanu e mândru de deciziile luate
Fosta înotătoare paraguayană Luana Alonso, participantă la JO de la Paris, şi-a făcut cont pe platforma OnlyFans Fosta înotătoare paraguayană Luana Alonso, participantă la JO de la Paris, şi-a făcut cont pe platforma OnlyFans

Australia a pus stop seriei de nouă victorii consecutive a Japoniei

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu astăzi, 18:58

Echipa naţională de fotbal a Australiei terminat marţi la egalitate cu selecţionata Japoniei, scor 1-1, într-un meci din calificările Cupei Mondiale 2026, punând stop seriei de nouă victorii consecutive al niponilor în această fază a competiţiei.

Înaintea partidei cu Australia, Japonia avea nouă victorii consecutive în calificările Cupei Mondiale 2026, fără gol primit. În partida de la Saitama, deci pe teren propriu, Japonia nu a reuşit să marcheze în prima repriză, iar în partea secundă a început cum nu se poate mai prost: autogol al lui Shogo Taniguchi , în minutul 58, şi oaspeţii conduceau cu 1-0. Selecţionerul Hajime Moriyasu a schimbat imediat trimiţând trei jucători noi pe teren, dar egalarea a venit din piciorul unui adversar. Cameron Burgess a înscris al doilea autogol al meciului, în minutul 76, şi Japonia – Australia s-a terminat 1-1.

În clasamentul grupei C, Japonia este pe primul loc, cu 10 puncte, iar Australia are 5 puncte.