Echipa din Superligă unde Ciprian Tătăruşanu s-ar fi întors: ”Mi-a rămas cel mai aproape de suflet!”

Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el” Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el”
OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă
Selecţionerul Australiei a demisionat după startul slab al echipei în faza a treia a preliminariilor CM

Jannik Sinner a devenit ambasador al programului de voluntariat pentru Jocurile Olimpice de iarnă din 2026

Basaksehir şi Gent au acces în grupele Conference League

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 28 aug 2024

Echipa turcă Başakşehir şi echipa belgiană Gent s-au calificat miercuri seara în grupele Conference League, după victoriile obţinute în manşa secundă a play-off-ului competiţiei.

Başakşehir venea în returul de la Istanbul după 0-0 în deplasare cu St Patrick, iar turcii au deschis scorul abia în minutul 64, prin Omer Ali Şahiner. Irlandezii au rămas în zece din minutul 81, când proaspăt intratul Aaron Bolger a primit roşu direct după un fauylt la Olivier Kemen. La numai un minut, Kemen a înscris pentru 2-0, din pasa lui Lima, şi Başikşehir s-a calificat în grupele Conference League.

Gent s-a impus şi manşa retur a play-off-ului, cu Partizan Belgrad. Mathias Delorge a marcat unicul gol al meciului în minutul 88 şi belgienii merg în grupe cu 2-0 scor la general.