Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

Dan Petrescu a ieşit la atac după victoria cu Poli Iaşi: ”CFR are zero penalty-uri primite până acum!”

Everton – Newcastle 0-0. Remiza nimănui în Premier League Everton – Newcastle 0-0. Remiza nimănui în Premier League
VIDEO | Real Valladolid – Rayo Vallecano 1-2. Andrei Raţiu a contribuit la un gol al învingătorilor VIDEO | Real Valladolid – Rayo Vallecano 1-2. Andrei Raţiu a contribuit la un gol al învingătorilor
MM Stoica a numit reuşita anului în fotbalul românesc: „Ăsta e gol care candidează la premiul Puskas!” | EXCLUSIV MM Stoica a numit reuşita anului în fotbalul românesc: „Ăsta e gol care candidează la premiul Puskas!” | EXCLUSIV
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1. Baiaram egalează VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1. Baiaram egalează

Bayer Leverkusen trece de Freiburg şi e lider în Bundesliga. Bayern Munchen e la două puncte în spate

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 29 oct 2023

Bayer Leverkusen a trecut pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia Freiburg, în ultimul meci al etapei a 9-a din Bundesliga. Leverkusen este lider în campionat, cu două puncte avans.

Jucătorii conduşi de Xabi Alonso au deschis scorul în minutul 36, prin Florian Wirtz. Jonas Hofmann a adus puţină linişte în sânul gazdelor, cu reuşita din minutul 60, când a făcut 2-0, dar Freiburg a replicat după numai zece minute, rămânând în joc după golul lui Manuel Gulde.

Finalul a fost intens, cu şanse de ambele părţi, dar Bayer s-a impus cu 2-1 şi leagă opt victorii consecutive în toate competiţiile.

Bayer Leverkusen are 25 de puncte şi a redevenit lider în Bundesliga, cu două puncte mai mult decât ocupanta locului secund, Bayern Munchen. Freiburg este pe locul 8, cu 13 puncte.