Inovaţie şi Viteză: Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid în Top 10 la Trofeul Poiana Braşov Inovaţie şi Viteză: Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid în Top 10 la Trofeul Poiana Braşov
VIDEO | Germania - Ţările de Jos 1-0. Leweling a fost protagonistul partidei VIDEO | Germania - Ţările de Jos 1-0. Leweling a fost protagonistul partidei
VIDEO | Belgia rămâne fără victorie acasă cu Franţa din 1981 VIDEO | Belgia rămâne fără victorie acasă cu Franţa din 1981
VIDEO | Italia - Israel 4-1. ”Squadra Azzura” a făcut recital, iar adversarii au marcat direct din corner VIDEO | Italia - Israel 4-1. ”Squadra Azzura” a făcut recital, iar adversarii au marcat direct din corner
Victor Becali a oferit răspunsul după acuzaţiile lui Mircea Lucescu: ”N-am nicio problemă cu Răzvan Lucescu!”

VIDEO | O nouă seară magică în Nations League VIDEO | O nouă seară magică în Nations League

Belinda Bencic, victorie în Emirate, la turneul WTA 500 de la la Abu Dhabi

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 13 feb 2023

Jucătoarea elveţiană de tenis Belinda Bencic a învins-o duminică, la Abu Dhabi, pe Liudmila Samsonova, în finala turneului WTA 500 Mubadala Abu Dhabi Open.

Rusoaica Liudmila Samsonova (24 de ani, locul 19 WTA) a început mai bine finala de la Abu Dhabi şi a dispus de Belinda Bencic cu 6-1 în primul set. Elveţianca Belinda Bencic (25 de ani, locul 9 WTA) a revenit în al doilea set, foarte disputat şi încheiat la tiebreak. Bencic a învins cu 7-6, câştigând tiebreak-ul la 8. În al treilea set, cel decisiv, Belinda Bencic s-a impus cu 6-4 şi a cucerit titlul la Abu Dhabi.

A fost prima victorie a Belindei Bencic din cele patru meciuri pe care le-a susţinut împotriva Liudmilei Samsonova şi al doilea titlu al sezonului obţinut de jucătoarea elveţiană.