Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona
Kylian Mbappe are o leziune musculară şi ratează derbiul cu Atlético Madrid Kylian Mbappe are o leziune musculară şi ratează derbiul cu Atlético Madrid
”Vrem să facem un meci mare”. Absenţă de marcă la FCSB pentru meciul cu letonii de la RFS ”Vrem să facem un meci mare”. Absenţă de marcă la FCSB pentru meciul cu letonii de la RFS
Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul
Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea
Încă un club din Liga 2 are probleme mari. ”Este o situaţie foarte grea” Încă un club din Liga 2 are probleme mari. ”Este o situaţie foarte grea”

Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele”

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 10 mai 2024

Sepsi OSK a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea bucureşteană Rapid, în etapa a noua din play-off-ul Superligii.

Antrenorul lui Sepsi, Bernd Storck, a declarat că este foarte mulţumit de elevii săi şi a punctat că obiectivul a fost îndeplinit: clasarea la final de sezon peste Rapid.

”Am început perfect prima repriză, am jucat foarte, foarte bine. Rapid a deschis scorul, însă am continuat să presăm. Simţeam din primele minute că vom câştiga. Puteam să înscriem de mai multe ori, însă am pierdut din substanţă în repriza secundă.

A trebuit să facem schimbări, ne-am apărat foarte bine după golul lor secund, am avut şi noroc la penalty-ul ratat. Roland a fost foarte calm. Suntem pe locul cinci, ăsta este obiectivul nostru. Să păstrăm această poziţie, să ţinem Rapidul sub noi. Sunt foarte fericit cu echipa mea, băieţii au arătat mult caracter, în general nu vorbesc despre asta, dar astăzi chiar şi-au depăşit limitele, au presat, au avut mentalitate de luptători. Câteodată, sigur, ai nevoie şi de noroc, însă cred că am meritat cele trei puncte. E posibil să terminăm şi pe locul patru, însă vom vedea ce va fi la partida Farului”