Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei
Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi! Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi!
VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
"1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga "1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga
Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic
UTA Arad şi-a adus atacant. ”Deja am semnat” UTA Arad şi-a adus atacant. ”Deja am semnat”

Borussia Dortmund a revenit spectaculos şi a învins pe Monchengladbach

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 25 nov 2023

Borussia Dortmund a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-2, formaţia Borussia Monchengladbach, în etapa a 12-a din Bundesliga. Gazdele au revenit după ce au fost conduse cu 2-0.

Oaspeţii au avut un start de meci foarte bun la Dortmund, unde Rocco Reitz a deschis scorul, în minutul 13. Manu Kone a marcat şi el, în minutul 28, la un corner, şi Monchengladbach conducea cu 2-0. Gazdele au reacţionat însă repede şi Marcel Sabitzer a redus din diferenţă în minutul 30. După numai două minute Niclas Fullkrug a egalat, iar în finalul primei reprize, minutul 45, Jamie Bynoe-Gittens a adus în avantaj echipa lui Terzic. Repriza a doua s-a jucat pe contre, iar golul a venit târziu. Donyell Malen a înscris în minutul 90+7 şi Borussia Dortmund s-a impus cu 4-2.

În clasament este lider Bayer Leverkusen, cu 34 de puncte, Borussia Dortmund ocupă locul 4, cu 24 de puncte, iar Borussia Monchengladbach se află pe poziţia a 11-a, cu 13 puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 12-a din Bundesliga:

Borussia Dortmund – Borussia Monchengladbach 4-2 (Sabitzer 30, Fullkrug 32, Bynoe-Gittens 45, Malen 90+7 / Reitz 13, Manu Kone 28);

Union Berlin – Augsburg 1-1 (Volland 88 / Demirovic 39);

Freiburg – Darmstadt 1-1 (Holer 35 / Honsak 18);

Wolfsburg – RB Leipzig 2-1 (Wind 9, Rogerio 66 / Poulsen 52);

Werder Bremen – Bayer Leverkusen 0-3 (Deman 9 autogol, Frimpong 43, Grimaldo 76).