VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună
Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei
”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon ”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon
Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi
VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria

Borussia Dortmund o bate pe Bochum şi se apropie de podium

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2024

Borussia Dortmund a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea VfL Bochum, în etapa a 19-a din Bundesliga. Toate golurile învingătorilor au fost marcate de Fullkrug.

Dortmund a reuşit să deschidă scorul încă din minutul 7, când a marcat Niclas Fullkrug, din penalti, însă la pauză s-a intrat cu scor egal, 1-1, după autogolul lui Nico Schlotterbeck, din minutul 45.

În minutul 72, Fullkrug a adus din nou gazdele în avantaj, iar în minutul 90+1 acelaşi jucător a reuşit hat-trick-ul transformând un nou penalti primit de echipa lui Edin Terzic. S-a încheiat 3-1 pentru Borussia Dortmund, care este pe locul 4, cu 36 de puncte, la doar un punct de podiumul campionatului.

Bochum se află pe poziţia a 14-a, cu 20 de puncte.