Alexandru Maxim, gol cu Beşiktaş. Gaziantep a obţinut un rezultat bun Alexandru Maxim, gol cu Beşiktaş. Gaziantep a obţinut un rezultat bun
Marius Şumudică şi-a anunţat demisia! Marius Şumudică şi-a anunţat demisia!
”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania ”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun" Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun"
Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă

Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată

Premier League Publicat de Daian Cutu astăzi, 20:58

Tottenham, cu Radu Drăguşin rezervă, a pierdut duminică seara, în deplasare, scor 2-3, în faţa formaţiei Brighton, în etapa a şaptea din Superligă. Tottenham a condus cu 2-0 la pauză

Londonezii au înscris primii la Brighton, prin Brennan Johnson, în minutul 23, din pasa lui Solanke. În minutul 37 Timo Werner a pasat şi James Maddison a pus pe tabelă 2-0 pentru Tottenham, scor cu care s-a intrat la pauză.

Brighton a arătat o altă faţă în partea secundă. Yankuba Minteh a redus din diferenţă, în minutul 48, iar în minutul 58 Georginio Rutter a egalat. Danny Welbeck a dat lovitura de graţie lui Tottenham în minutul 66, marcând cu o lovitură de cap. Brighton s-a impus cu 3-2 şi ocupă poziţia a 6-a, cu 12 puncte, în timp ce Tottenham se află pe locul 9, cu 10 puncte.