”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Bruno Fernandes, aproape de transferul la un club uriaş

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 3 iun 2024

Bayern Munchen este aproape de a-l achiziţiona pe mijlocaşul ofensiv al echipei Manchester United, Brunos Fernandes, anunţă presa portugheză.

Potrivit O'Jogo, clubul german, antrenat acum de Vincent Kompany, se află în discuţii avansate cu Miguel Pinho, agentul jucătorului portughez.

Jucătorul care va împlini 30 de ani în septembrie este şi în atenţia clubului FC Barcelona.

Deşi are contract cu Manchester United până în 2026 şi vrea să rămână, o eventuală demitere a antrenorului Erik ten Hag ar putea duce la plecarea lui Bruno Fernandes.

Sosit la United în 2020, Bruno Fernandes a bifat 233 de meciuri oficiale pentru clubul englez (79 goluri, 66 pase decisive).

Bruno Fernandes va fi prezent la EURO, acolo unde Portugalia va avea primul meci împotriva Cehiei, pe 18 iunie.