”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Casemiro, apărat de soţie după ce a fost criticat pentru evoluţia din meciul cu Livepool

Manchester United Publicat de Daian Cutu pe 2 sep 2024

Înfrângerea cu 3-0 suferită de Manchester United pe teren propriu cu Liverpool a fost deosebit de dureroasă pentru mijlocaşul brazilian Casemiro, care a fost înlocuit la pauză şi apoi criticat de experţi şi fani, relatează BBC.

Conform jurnaliştilor britanici, acesta a părăsit Old Trafford la pauză, însă Erik ten Hag, managerul celor de la Manchester United, a dezminţit această afirmaţie.

Soţia lui Casemiro i-a luat apărarea soţului său, amintindu-le fanilor de numeroasele trofee pe care acesta le-a câştigat de-a lungul ilustrei sale cariere.

Anna Mariana a postat pe Instagram o fotografie cu colecţia sa de trofee, brazilianul câştigând de cinci ori Liga Campionilor, de trei ori La Liga cu Real Madrid şi, mai recent, Cupa Angliei cu Manchester United.

Ea a postat apoi o fotografie cu jucătorul în vârstă de 32 de ani sărbătorind alături de coechipieri, scriind: „Întotdeauna puternic Casemiro, cel mai mare la Manchester United”.

Casemiro a făcut două greşeli în primele 45 de minute în meciul de duminică de pe Old Trafford, din care Liverpool a marcat.