VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Europa League! FC Porto - Manchester United, cel mai tare duel al serii. Deschidere de scor
Primele rezultatele ale serii din Conference League. Un meci s-a terminat la scor de tenis Primele rezultatele ale serii din Conference League. Un meci s-a terminat la scor de tenis
VIDEO | PAOK - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | PAOK - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Ferencvaros - Tottenham 1-2. Radu Drăguşin a fost suspendat VIDEO | Ferencvaros - Tottenham 1-2. Radu Drăguşin a fost suspendat
A văzut primul 11 al FCSB-ului şi a răbufnit! Jucătorul campioanei, pus la zid chiar înainte de partida cu PAOK: „Nu mai poţi, dar salariul îl iei din 7 în 7 zile?!” | VIDEO EXCLUSIV A văzut primul 11 al FCSB-ului şi a răbufnit! Jucătorul campioanei, pus la zid chiar înainte de partida cu PAOK: „Nu mai poţi, dar salariul îl iei din 7 în 7 zile?!” | VIDEO EXCLUSIV
FCSB i-a învins fără drept de apel, iar acum au produs surpriza rundei în Europa League FCSB i-a învins fără drept de apel, iar acum au produs surpriza rundei în Europa League

Ce a făcut conducerea Rapidului, după eşecul de acasă cu FC Voluntari

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 10 dec 2023

FC Voluntari a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia Rapid Bucureşti. Într-un meci din etapa a 19-a a Superligii. Este a patra înfrângere stagională pentru giuleşteni.

În minutul 45 un suporter rapidist a avut probleme de sănătate şi au intervenit medicii de pe ambulanţă. Partida a fost întreruptă două minute, până când suporterul a fost cobotât din tribună şi dus la ambulanţă, pe propriile picioare. Ioniţă a ratat în minutul 58 cea mai clară ocazie de până atunci a meciului, şutând din careu, după pasa lui Papeau, dar balonul a fost respins de portarul Jesus Fernandez.

În minutul 66 ilfovenii au înscris prin Nemec, din pasa lui Ricardinho, şi golul a fost validat după două minute de verificare VAR. Oaspeţii au majorat diferenţa de pe tabelă la 2-0 în minutul 73. Sigurjonsson a insistat la o minge în careul rapidist, i-a pasat lui Ricardinho şi acesta l-a învins pe Moldovan. Papeau a redus din diferenţă în minutul 82, cu un eurogol. Acelaşi Papeau l-a pus la încercare în minutul 87 pe Fernandez, dar goalkeeperul ilfovenilor a scos incredibil. Rapid a pus presiune în ultimele minute, însă nu a mai înscris şi echipa lui Cristiano Bergodi a mai făcut un pas greşit în campionat.

Tehnicianul italian a dezvăluit că după meci, acţionarul Victor Angelescu şi preşedintele Daniel Niculae au venit la vestiare şi i-au încurajat pe jucători.

"Au fost două vorbe. Ne-au încurajat, au vorbit cu băieţii în vestiar. Eu nu am discutat. Nu e uşor, e o dezamăgire pentru toţi. Dar avem şanse să revenim. Se poate spune că e o mică criză. Eu sunt încrezător că vom reveni", a explicat Cristiano Bergodi, la flash-interviuri.

Rapid Bucureşti se află pe locul 4, cu 31 de puncte, iar FC Voluntari a urcat pe locul 9, cu 24 de puncte.