Paul Pogba va reveni pe teren într-un meci demonstrativ Paul Pogba va reveni pe teren într-un meci demonstrativ
Nebunie la FCU Craiova! Ce se întâmplă cu Sidibe Nebunie la FCU Craiova! Ce se întâmplă cu Sidibe
Ultimele informaţii despre situaţia lui Aaron Boupendza Ultimele informaţii despre situaţia lui Aaron Boupendza
Pe cine ar putea întâlni Simona Halep la următorul turneu la care va participa Pe cine ar putea întâlni Simona Halep la următorul turneu la care va participa
VIDEO | Cel mai mare accident din istoria NASCAR VIDEO | Cel mai mare accident din istoria NASCAR
Lovitură încasată de FCSB! Cât va lipsi Florin Tănase Lovitură încasată de FCSB! Cât va lipsi Florin Tănase

Cheptegei a câştigat al treilea aur consecutiv la 10.000 de metri, la Mondialele de atletism

Atletism Publicat de Daian Cutu pe 20 aug 2023

Ugandezul Joshua Cheptegei a câştigat, duminică, la Budapesta, a treia medalie de aur consecutivă în proba de 10.000 de metri, la Campionatele Mondiale de atletism.

Deţinătorul recordului mondial la 5.000 m şi 10.000 m a avut un an afectat de accidentări şi a avut dificultăţi în a-şi atinge forma de top, dar la Budapesta s-a desprinsla ultimul tur şi şi-a impus autoritatea asupra plutonului cu un tur de 53 de secunde pentru a termina proba în 27:51.42.

Daniel Simiu Ebenyo din Kenya a obţinut argintul, iar Selemon Barega din Etiopia s-a clasat pe locul trei.