”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

”Competiţia se opreşte aici. Vom juca finala cu Bayern Munchen”. A făcut scorul serii în Champions League şi a dat o declaraţie în stilul lui Gigi Becali

Champions League Publicat astăzi, 12:47

Miercuri, Celtic a învins cu 5-1. Au marcat: Scales ’17, Furuhashi ’47, Engels ’56 (penalti), Maeda ’70, Idah ’86 / Wimmer ‘61.

După meci, Brendan Rodgers, antrenorul norul scoţienilor, a început conferinţa de presă cu o glumă. El a spus că Celtic va juca finala cu Bayern, iar toţi jurnaliştii prezenţi au fost amuzaţi de discursul savuros al antrenorului.

”Competiţia se opreşte aici. Vom juca finala cu Bayern Munchen”

Competiţia se opreşte aici. Vom juca finala cu Bayern Munchen. Nici chiar aşa... A fost o seară grozavă pentru toată lumea, jucătorii au fost absolut senzaţionali. Cred că s-a simţit dinainte de fluierul de start, publicul... Sunt foarte mândru de echipă.

Intensitatea pe care am avut-o, când am fost în posesie şi când mingea era la adversar, a fost foarte bună, sunt foarte fericit. Un rezultat excelent. Am fost puternici în prima repriză, dar în a doua - wow”, a mai declarat Rodgers, citat de The Sun.