Fiul lui Zlatan Ibrahimovic a fost convocat la naţionala U18 a Suediei Fiul lui Zlatan Ibrahimovic a fost convocat la naţionala U18 a Suediei
Gabriela Ruse s-a calificat în turul doi la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong Gabriela Ruse s-a calificat în turul doi la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong
Marian Barbu şi Horaţiu Feşnic, delegaţi la meciuri din Europa League Marian Barbu şi Horaţiu Feşnic, delegaţi la meciuri din Europa League
Adrian Mititelu a făcut anunţul! Cine o va pregăti pe FCU Craiova Adrian Mititelu a făcut anunţul! Cine o va pregăti pe FCU Craiova
Probleme mari pentru Dinamo înaintea meciului cu Farul Probleme mari pentru Dinamo înaintea meciului cu Farul
Organizatorii turneului de la Hong Kong au stabilit când va juca Simona Halep Organizatorii turneului de la Hong Kong au stabilit când va juca Simona Halep

Coreea de Sud a revenit fabulos şi a învins Australia, în sferturile de finală ale Cupei Asiei

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 2 feb 2024

Coreea de Sud a învins Australia cu scorul de 2-1, vineri, la Al Wakrah, în sferturile de finală ale Cupei Asiei pe Naţiuni.

Coreenii vor înfrunta Iordania în data de 6 februarie, pentru un loc în finală.

Coreea de Sud a ajuns în semifinale graţie golurilor marcate de Hwang Hee-chan (90+6) şi Son Heung-min (104). Elevii lui Jürgen Klinsmann au fost conduşi de Socceroos timp îndelungat, după ce Craig Goodwin a marcat pentru Australia în minutul 42, dar au reuşit să egaleze în prelungiri.

Eliminarea lui Aiden O'Neill (105+4) a pus capăt speranţelor Australiei de revenire. Australienii au plătit pentru lipsa lor de eficacitate în faţa porţii şi părăsesc competiţia în aceeaşi fază ca şi la ediţia precedentă, în 2019 (0-1 cu Emiratele Arabe Unite).