”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Costel Gâlcă, criticat pentru schimbările făcute în partida cu Poli Iaşi: „Nu am înţeles un lucru” | VIDEO EXCLUSIV

Emisiuni Publicat pe duminică, 21:30

Poli Iaşi a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a noua a Superligii. Partida s-a disputat în condiţii de ploaie torenţială, vreme care a făcut terenul aproape impracticabil.

Golurile au fost marcate de Kamberi ’31 şi Tailson '90+10.

În minutul 59, Mitriţă a ratat un penalty, şutul său ducându-se mult peste poarta moldovenilor.

Imediat după meci, Marius Baciu a analizat schimbările făcute de Costel Gâlcă şi este de părere că tehnicianul a mutat greşit, mai ales când l-a introdus pe Valentin Screciu, proaspăt revenit după o accidentare care l-a ţinut luni bune departe de gazon.

„Eu astăzi nu am înţeles un lucru. Bun, terenul, până la urma urmei, a fost pentru ambele echipe la fel, dar a doua repriză a venit şi cu nişte schimbări...

Pentru mine Screciu, care vine după accidentare, nu e bine, nu s-a antrenat şi îl bagi pe terenul ăsta foarte greu.

Şi el, mental, nu cred că ai curajul să faci atât cât ar fi trebuit să facă un jucător.” , a decalrat fostul fotbalist, la emisiunea Fotbal Show, în direct la Prima Sport.