Javier Zanetti a vorbit despre obiectivele lui Inter Milan şi a mărturisit că îşi doreşte să retrăiască succesul european din 2010, de această dată din postura de vicepreşedinte al clubului.
Citește și

Fostul căpitan al nerazzurrilor şi-a amintit de finala UEFA Champions League câştigată sub comanda lui José Mourinho, când Inter a învins-o pe FC Bayern Munich cu 2-0.
Între timp, conducerea clubului îşi pune mari speranţe în Cristian Chivu, după sezonul excelent în care echipa a reuşit să câştige campionatul şi cupa Italiei.
Tehnicianul român lucrează deja la conturarea lotului pentru noua stagiune şi caută soluţii pentru a compensa eventualele plecări din această vară.
”La Madrid, am jucat al 700-lea meci pentru Inter. Întoarcerea la Milano cu Liga Campionilor şi finalizarea tripletei a fost ceva unic. Acea echipă va rămâne pentru totdeauna în istoria clubului şi, pentru noi toţi, a fost un moment de neuitat. M-am întors pe Bernabeu pentru un meci al Legendelor şi, imediat ce am intrat pe stadion, gândurile mele s-au întors imediat la acea noapte.
Mi-ar plăcea să câştig Liga Campionilor ca vicepreşedinte al lui Inter. Am câştigat-o din postura de căpitan şi mi-ar plăcea să realizez asta şi în acest rol.”, a spus Javier Zanetti, conform TMW.com.
