Ultima oră
Irina Begu, victorie în faţa celebrei Venus Williams şi calificare în turul doi la Bad Homburg Irina Begu, victorie în faţa celebrei Venus Williams şi calificare în turul doi la Bad Homburg
După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV
LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!
Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”

Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”
Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final

Cristi Pustai a semnat cu un club de tradiţie. ”Am ca principal obiectiv promovarea”

Fotbal Romania Publicat de Daian Cutu astăzi, 19:16
mail-share icon Email

Cristian Pustai (58 de ani) a semnat cu CSM Unirea Alba Iulia, formaţie din Liga 3 ambiţii mari.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/40167/22490161/1/rapid-bucuresti-dunarea-calarasi-cupa-romaniei-11-09-2019.jpg

 

Ardelenii caută soluţii pentru a forma un lot puternic şi a promova, după ce sezonul trecut au pierdut finala barajului, contra celor SC Popeşti Leordeni.

Pustai revine astfel în oraşul unde a activat ca jucător în perioada 1995-1998. 

Cele mai importante echipe pregătite de acesta sunt: Gaz Metan Mediaş, Pandurii Târgu Jiu, Rapid, FC Botoşani, ASA Târgu Mureş sau FC Buzău.

”Am convenit să lucrez din nou cu Bogdan Apostu la un proiect, la Unirea Alba Iulia. Am semnat pe un an şi am ca principal obiectiv promovarea. Apoi, se prelungeşte automat cu un an, dacă totul este în regulă. Un contract pe durata a doi ani, sau un an dacă nu promovez. Antecentele arată bine, mă refer aici la promovările cu Bistriţa şi Ceahlăul. 

Eu am jucat la Alba Iulia în perioada 1995-1998. Am fost însă adversarul echipei în ultimii ani şi am văzut că sunt condiţii «OK». Din păcate, nu s-a reuşit promovarea. Există o seriozitate în cadrul clubului. Cu toate că am zis că nu mai merg la Liga 3, dar acum sper să promovez echipa în eşalonul al doilea”,
a spus tehnicianul, pentru Digi Sport.

Tehnicianul a reuşit în carieră de două ori să promoveze în Liga 2: Ceahlăul Piatra Neamţ (2023) şi CS Gloria Bistriţa (2025).

mail-share icon Email
viewscnt

Fotbal Romania

Ultimele articole Toate articolele