Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League

Baschet Publicat astăzi, 00:40

Echipa de baschet masculin CSO Voluntari a învins marţi, pe teren propriu, formaţia poloneză Dziki Varşovia, scor 103-83 (53-44), în primul meci din grupa A a ENBL. Dinamo Bucureşti joacă în grupa B a competiţiei.

Principalii marcatori ai partidei au fost Justice 18 puncte, Sullivan 18, Edler Davis 17, pentru CSO, respectiv Mcglynn 13, Joesaar 10, Wesson 10, pentru Dziki.

Următoarea partidă din grupa A pentru CSO Voluntari va avea loc în 23 octombrie, în deplasare, cu Donar Groningen.

În grupa B joacă şi Dinamo Bucureşti, care a debutat deja, cu Bamberg Baskets, scor 78-93.

În sezonul 2024-2025 participă 18 echipe din 12 ţări europene, împărţite în două grupe. Primele patru clasate vor ajunge în sferturile competiţiei, în care se va juca încrucişat pentru semifinale, iar ulterior pentru Turneul Final Four.

CSO Voluntari a jucat sezonul trecut în premieră în ENBL şi a ajuns până în finală, câştigată de Bakken Bears.