Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa” Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa”
Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Prima Sport 1

VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga
VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro  VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro
”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga

Cu Răzvan Marin titular, Cagliari a pierdut la limită pe terenul lui Lecce

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 31 aug 2024

Lecce a învins pe teren propriu, scor 1-0. Gruparea Cagliari, în etapa a treia din Serie A.

Cagliari, cu Răzvan Marin titular, a lovit bara în minutul 15, prin Luvumbo, însă scorul a fost deschis de gazde, în minutul 26, când Krstovic a înscris. Din minutul 45+1, gazdele au rămas în zece, după eliminarea lui Dorgu, pentru un fault la Prati.

Arbitrul a acordat cartonaşul roşu după ce a verificat faza la VAR. Cagliari a alergat după egalare şi a avut o nouă bară, în minutul 89, prin Viola, dar Lecce s-a impus cu 1-0. Răzvan Marin a fost integralist şi a primit un cartonaş galben.

Lecce a avut pe bancă doi jucători români, Rareş Burnete şi Alexandru Borbei.