Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV
VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă
VIDEO | Dorinel Munteanu, ieşire incredibilă la adresa propriului jucător VIDEO | Dorinel Munteanu, ieşire incredibilă la adresa propriului jucător
VIDEO | Liviu Ciobotariu a trăit la cote înalte remiza dramatică cu Gloria Buzău. ”Multe răsturnări de situaţii, am trecut de la agonie la extaz şi invers” VIDEO | Liviu Ciobotariu a trăit la cote înalte remiza dramatică cu Gloria Buzău. ”Multe răsturnări de situaţii, am trecut de la agonie la extaz şi invers”
Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis
Mihai Stoica a lămurit situaţiile lui Lixandru şi Edjouma | EXCLUSIV Mihai Stoica a lămurit situaţiile lui Lixandru şi Edjouma | EXCLUSIV

Cum au trăit fanii Universităţii victoria cu CFR | VIDEO EXCLUSIV

U Cluj Publicat de Tudor Moisa pe 5 aug 2024

Universitatea Cluj a învins-o pe CFR Cluj, scor 3-2, duminică seară. Derby-ul a marcat un nou duel spectaculos între cele două rivale, iar show-ul nu a lipsit nici din tribună.

"Studenţii" au luat cu asalt arena din Gruia şi au sărbătorit prima victoria a Universităţii pe terenul rivalei, după o pauză de 10 ani. Pe lângă spaţiul rezervat în peluză, fanii lui "U" au primit din partea conducerii vicecampioanei şi patru sectoare din Tribuna 2.

Spectacolul a început înainte de fluierul de start cu celebrul cântec "Slavă ţie studenţie".

Prima Sport a surprins imagini spectaculoase şi la al doilea gol marcat de Universitatea Cluj, Dan Nistor a înscris de la punctul cu var, în minutul 69, iar fanii au explodat în momentul în care mingea a intrat în poartă.

CFR Cluj a reuşit să egaleze, în minutul 72, prin Michael, dar Ovidiu Popescu a înscris golul victoriei, cinci minute mai târziu. Imediat după fluierul final, fanii Universităţii au început sărbătoarea, iar în scurt timp li s-au alăturat şi fotbaliştii pregătiţi de Ioan Ovidiu Sabău.