VIDEO | Farul - Sepsi, astăzi, de la ora 16:00, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Gică Hagi, fără victorie de 3 etape VIDEO | Farul - Sepsi, astăzi, de la ora 16:00, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Gică Hagi, fără victorie de 3 etape
VIDEO | ”U” Cluj - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oltenii întâlnesc liderul din Superliga VIDEO | ”U” Cluj - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oltenii întâlnesc liderul din Superliga
VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A
VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol
VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare” VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare”
E gata! Tony revine în fotbalul românesc E gata! Tony revine în fotbalul românesc

Dan Petrescu şi-a găsit atacant! Fotbalistul care a impresionat în Franţa, dorit la CFR Cluj

CFR Cluj Publicat de Tudor Moisa pe 7 iun 2024

Dan Petrescu a început pregătirile pentru sezonul viitor.

Tehnicianul a revenit la CFR, în finalul stagiunii precedent, iar acum are obiectiv câştigarea titlului şi calificarea în grupele Conference League.

Pentru a reuşi să îndeplinească cele două obiective, Dan Petrescu a pus ochii pe un atacant. Este vorba de Christopher Ibayi, care a impresionat în ligile inferioare din Franţa, conform Prosport.

Legitimat ultima dată la Ajaccio, Ibayi a marcat şase goluri în 17 meciuri de Ligue 2. Anterior, acesta a evoluat la Rouen, echipă pentru care a înscris de opt ori în prima parte a sezonului.

În stagiunea 2022/2023, Ibayi a punctat de nu mai puţin de 22 de ori, în 28 de meciuri. La Ajaccio, francezul cu origini congoleze a fost doar împrumutat de Rouen. Christopher Ibayi este cotat la 600.000 de euro pe Transfermarkt.