Ultima oră
Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria
Veşti din tabăra Spaniei! Yeremy Pino nu are fractură, Nico Williams este accidentat la adductori Veşti din tabăra Spaniei! Yeremy Pino nu are fractură, Nico Williams este accidentat la adductori
Csikszereda a câştigat amicalul contra campioanei Ungariei Csikszereda a câştigat amicalul contra campioanei Ungariei
Devis Epassy pleacă de la Dinamo! Andrei Nicolescu a confirmat: ”Nuno Campos îşi doreşte altceva de la un portar” | VIDEO EXCLUSIV Devis Epassy pleacă de la Dinamo! Andrei Nicolescu a confirmat: ”Nuno Campos îşi doreşte altceva de la un portar” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Alejandro Davidovich Fokina a câştigat primul său titlu ATP. Spaniolul avea anterior 5 finale pierdute VIDEO | Alejandro Davidovich Fokina a câştigat primul său titlu ATP. Spaniolul avea anterior 5 finale pierdute

David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat”

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu ieri, 10:14
mail-share icon Email

David Kiki a oferit un interviu în care a vorbit despre perioada petrecută la FCSB.

 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22496092/1/afc-hermannstadt-sibiu-fcsb-superliga-superbet-play-out-18-05-2026-1.jpg

David Kiki (32 de ani) s-a despărţit oficial de FCSB, după ce a ajuns la un acord cu clubul pentru rezilierea contractului. Fundaşul stânga a acceptat încetarea înţelegerii, deşi mai avea un an de contract cu campioana României.

După plecarea de la fosta campioană a României, David Kiki a oferit un interviu în care a rememorat anii petrecuţi la FCSB. Jucătorul din Benin are regretul că nu a avut şansă de a-şi arăta adevăratul potenţial.

„Am spus că nu ştiu dacă rămân pentru că înainte de finalul sezonului am discutat să ne despărţim şi să îmi văd de drumul meu. Ce pot să spun e că mi-ar fi plăcut ca lucrurile să se desfăşoare diferit. Ăsta e fotbalul şi am avut multe de învăţat, dar ăsta e sfârşitul.

„Nu am avut şansă să îmi arăt adevăratul potenţial”

Am avut un început bun după ce FCSB m-a transferat, dar încet-încet lucrurile au început să se complice pentru mine. Mai întâi a fost accidentarea şi apoi în al doilea sezon din cauza unor decizii şi a unor factori care nu au depins de mine, în ciuda determinării mele şi a muncii enorme de la antrenamente nu am mai jucat.

Sunt frustrat că nu am avut şansa să îmi arăt adevăratul potenţial la FCSB, dar am învăţat foarte multe din această situaţie, ceea ce mă va ajuta de-acum în carieră.

Aş vrea să le mulţumesc suporterilor şi galeriei pentru susţinerea lor, am primit multe mesaje de la ei atunci când lucrurile mergeau bine, dar şi pentru faptul că au fost alături de noi şi în momentele grele. Le doresc toate cele bune”, a declarat fostul jucător al „roş-albaştrilor” pentru Fanatik.

Curg plecările la FCSB

Kiki nu s-a impus la FCSB. Sosit în Capitală în 2024, la un an după ce cucerise titlul alături de Farul Constanţa, din postura de fundaş dreapta titular, Kiki a strâns numai 17 apariţii în tricoul echipei lui Gigi Becali.

Este a şasea plecare din lotul roş-albaştrilor în această perioadă de mercato. Înaintea lui Kiki, FCSB s-a despărţit de Darius Olaru, transferat la Union Saint-Gilloise pentru 2,3 milioane de euro, dar şi de Baba Alhassan, Daniel Graovac, Vlad Chiricheş şi Mamadou Thiam. Totodată, Ionuţ Cercel a fost împrumutat la Farul Constanţa.

 

mail-share icon Email
viewscnt

Superliga

Ultimele articole Toate articolele