VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start

VIDEO | Chindia - Ceahlăul 0-1. Puncte extrem de preţioase obţinute de moldoveni VIDEO | Chindia - Ceahlăul 0-1. Puncte extrem de preţioase obţinute de moldoveni
Alina Peşu va arbitra în preliminariile UEFA Women’s Champions League Alina Peşu va arbitra în preliminariile UEFA Women’s Champions League
Întrebat despre comportamentul lui Louis Munteanu de la meciul cu FCSB, Dan Petrescu a răspuns. "Să fie decent" Întrebat despre comportamentul lui Louis Munteanu de la meciul cu FCSB, Dan Petrescu a răspuns. "Să fie decent"
Neil Lennon a semnat Neil Lennon a semnat
Andrei Raţiu, pe radarul unei echipe importante din La Liga Andrei Raţiu, pe radarul unei echipe importante din La Liga

Debut cu dreptul pentru Borussia Dortmund în noua ediţie din Bundesliga

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 24 aug 2024

Borussia Dortmund a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Eintracht Frankfurt, în prima etapă din Bundesliga.

Meciul dintre Borussia Dortmund şi Eintracht Frankfurt a fost unul strâns, cu ambele echipe luptând pentru golul victoriei. Situaţia de pe tabelă a fost deblocată de Jamie Bynoe-Gittens, cu golul său din minutul 72.

Acelaşi Bynoe-Gittens a înscris pentru 2-0 în minutul 90+3 şi Borussia păşeşte cu o victorie în ediţia de campionat 2024-2025.