Nicuşor Bancu a reacţionat şi le-a transmis un mesaj fanilor care l-au huiduit: „Nu vi se pare un pic nedrept?” Nicuşor Bancu a reacţionat şi le-a transmis un mesaj fanilor care l-au huiduit: „Nu vi se pare un pic nedrept?”
VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună
Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei
”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon ”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon
Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi

Debut cu victorie pentru De Rossi pe banca Romei

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 20 ian 2024

AS Roma a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Verona, la debutul noului tehnician, Daniele De Rossi. Partida a contat pentru etapa a 21-a din Serie A.

Romelu Lukaku a deschis scorul pentru AS Roma, în minutul 19, din pasa lui El Shaarawy. Lorenzo Pellegrini a majorat avantajul gazdelor după alte şase minute şi la pauză a fost 2-0 pentru AS Roma.

În partea secundă oaspeţii au ratat un penalti, prin Djuric, în  minutul 66, dar au reuşit să reducă din diferenţă în minutul 76, atunci când a marcat Michael Folorunsho.

Cu 32 de puncte, AS Roma a urcat pe locul 7 în clasament, în timp ce Verona este pe loc retrogradabil, 18, cu 17 puncte.