”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Decizie finală! Ce se întâmplă cu suporterul care a întrerupt meciul dintre România şi Kosovo

Fotbal Romania Publicat de Tudor Moisa pe 13 sep 2024

Toamna trecută, România a intâlnit Kosovo, la Bucureşti, într-un meci crucial pentru calificarea la Campionatul Europen.

Partida a fost întreruptă pentru zeci de minute, după ce un fan a afilşat un banner pe care era scris mesajul: "Kosovo je Serbia (n.r. Kosoov e Serbia)". Suporterul respectiv a fost amendat de Jandarmiei, iar cazul a ajuns în instanţele de judecată.

Se pare că suporterul respectiv a avut câştig de cauză, iar amenda a fost anulată, decizie apărute pe portal.just.ro, conform Prosport.

"Admite plângerea contravenţională formulată. Anulează procesul verbal de constatare a contravenţiei seria JO nr. 2321652/18.09.2023 şi exonerează petentul de la sancţiunile aplicate", este decizia dictată de Judecătoria Sectorului 2.