”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Denis Drăguş, desfiinţat de antrenorul lui Trabzonspor şi de un fost fotbalist turc

Stranieri Publicat de Tudor Moisa pe luni, 18:34

Denis Drăguş a avut o prestaţie dezastruoasă în remiza obţinută de Trabzonspor cu Besiktas.

Internaţionalul român a intrat pe teren în debutul reprizei secunde, dar nu a prins finalul pe gazon, fiind schimbat în minutele de prelungire. După fluierul final, întrebat despre decizia de a-l schimba pe Denis Drăguş, Senol Gunes a spus că românul a fost deconectat de la meci.

”Drăguş a fost deconectat de la meci! Am decis după ceva timp să îl scot. Putem privi evoluţia lui ca pe un eşec”, a declarat antrenorul lui Trabzonspor.

Fostul fotbalist Senol Ustaomer a salutat decizia lui Gunes şi a declarat că Drăguş a părut că joacă la Besiktas, nu la Trabzonspor, după ce românul a ajuns la şapte meciuri consecutive fără gol marcat.

”Senol Guneş i-a făcut faţă bine lui Denis Drăguş. Atacantul român a jucat de parcă era fundaş al lui Beşiktaş”, a spus Senol Ustaomer, la televiziunea aSpor.