Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

Dennis Man, cel mai în formă jucător al liderului din Serie B. A bifat ”dubla” cu Ascoli

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 28 oct 2023

Parma a învins sâmbătă, în deplasare, scor 3-1, formaţia Ascoli, în etapa a 11-a din Serie B. Dennis Man a marcat de două ori pentru oaspeţi.

La Ascoli, Man a deschis scorul în minutul 7, după o pasă a lui Bonny. Gazdele au egalat repede, prin Caligara, în minutul 13. Însă Dennis Man a mai lovit odată, în minutul 34, când a readus pe Parma în avantaj cu al cincilea său gol stagional.

Oaspeţii au marcat pentru 3-1 prin Bernabe, din penalti, în minutul 54, cu un gol care a avut nevoie de VAR pentru a fi confirmat. Portarul lui Ascoli, Viviano, a fost eliminat în minutul 64. Dennis Man a ieşit de pe teren în minutul 62, iar Valentin Mihăilă a intrat, la Parma, în minutul 85.

În clasamentul Serie B, Parma este pe primul loc, cu 26 de puncte.