Ultima oră
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta
Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal! Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal!
S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă

S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă

Desire Segbe Azankpo a dat în judecată Dinamo! Cât solicită jucătorul de la Bayern Munchen 2

Dinamo Publicat pe 10 ian 2023
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20977587/1/desire-segbe-azankpo.jpg

Desire Segbe Azankpo (29 de ani), acum legitimat în Germania, la formaţia secundă a lui Bayern Munchen, a dat în judecată Dinamo şi cere o sumă importantă dat fiind contextul în care se află ”câinii”, de 20.000 de euro.

Oricum, din cauza datoriilor neplătite, Dinamo are şi interdicţie la transferuri. Banii pe care trebuie să îi plătească fotbaliştilor plecaţi sunt mai mulţi cu 20.000 de euro acum, potrivit GSP, pentru că Azankpo vrea trei salarii restante şi alte bonusuri pe care nu le-a încasat.

Desire Segbe Azankpo a jucat pentru Dinamo jumătate de an, din februarie 2022 până în vară 2022, perioadă în care a prins numai două meciuri şi a marcat un gol. În vara lui 2022 a ajuns la echipa secundă a lui Bayern Munchen, în diviza a 4-a, unde a jucat şapte partide, a marcat de trei ori şi a oferit două pase decisive.

Dinamo a efectuat vizita medicală şi va susţine 9 meciuri amicale

Lotul dinamoviştilor a efectuat, luni dimineaţă, vizita medicală, la Policlinica Vitan din Capitală, iar de marţi, în cantonamentul de la Săftica şi la Centrul Naţional de la Buftea, îşi va relua pregătirile sub comanda antrenorului principal Ovidiu Burcă.

Până la reluarea acestui sezon competiţional, programată la finalul lunii februarie, Dinamo va disputa 9 meciuri amicale, terenurile şi orele de joc urmând să fie stabilite în funcţie de condiţiile meteo.

Adversarii dinamoviştilor, conform paginii de Facebook a clubului

  •  21 ianuarie: CS Păuleşti
  • 25 ianuarie: CSO Plopeni
  • 28 ianuarie: Progresul Spartac
  • 1 februarie: CSM Slatina
  •  4 februarie: Gloria Buzău
  • 8 februarie: Muscelul Câmpulung Elite
  • 10 februarie: Unirea Slobozia
  •  11 februarie: Farul Constanţa
  •  18 februarie: FC Braşov

 

mail-share icon Email
viewscnt

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele