Ultima oră
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!
Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”

Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”
Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final
LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale
Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal
Cristi Pustai a semnat cu un club de tradiţie. ”Am ca principal obiectiv promovarea” Cristi Pustai a semnat cu un club de tradiţie. ”Am ca principal obiectiv promovarea”

Dinamo, gata să facă prima mutare! Jucătorul ar putea reveni la formaţia bucureşteană

Dinamo Publicat pe 8 iun 2023
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/21221359/1/mjjhzjrmzdu0nzhmogrmzjc0nddjzgu0otbina-thumb.jpg

Dinamo pregăteşte prima mutarea din acestă vară şi poate să aducă un jucător care a mai evoluat în tricoul ”alb-roşu” în trecut.

Este vorba despre Sergiu Hanca, actualul fotbalist al Universităţii Craiova, care e pe picior de plecare de la formaţia olteană, conform Fanatik. Jucătorul de 31 de ani nu a mai jucat pentru U. Craiova din martie şi se află în conflict cu şefii clubului.

Jucătorul de bandă dreaptă a plecat de la Dinamo în urma unui scandal, după ce soţia lui a intrat în conflict cu fanii lui Dinamo. El i-a părăsit atunci pe câini şi a mers la Cracovia, dar episodul a avut loc în 2019 şi cu siguranţă s-au mai liniştit spiritele de atunci.

  • Sergiu Hanca a adunat 112 partide în care a marcat 20 de goluri şi a oferit 22 de assist-uri
  • Jucătorul a evoluat în tricoul lui Dinamo în perioada ianuarie 2016 - ianuarie 2019

Ovidiu Burcă anunţă întăriri serioase la Dinamo pentru noul sezon

Dinamo are mare nevoie de întăriri pentru sezonul viitor de Superliga, iar Ovidiu Burcă a dezvăluit că îşi doreşte 6-7 mutări.

Ovidiu Burcă a reuşit o performanţă care părea de domeniul fantasticului în urmă cu un an, să o aducă pe Dinamo înapoi în Superliga. Cu toate că ”alb-roşii” au avut un final de sezon foarte bun, antrenorul de 43 de ani cere întăriri pentru sezonul viitor.

”Transferuri multe? Nu. Totuşi, avem nevoie de 6-7 mutări, pentru a ne întări, în condiţiile în care se trece la un nivel superior. Din câte ştiu eu, este nevoie de vreo 400.000 de euro, poate ceva mai mult, de plată. Avem promisiunea că va fi bine, e important ca interdicţia să fie ridicată”

Avem jucători la care ne uităm. În zilele viitoare, vom trece la fapte. Încă nu m-am dezmeticit prea bine, am nevoie de câteva zile libere săptămâna asta, să fac o analiză, apoi să conturez lotul”, a declarat Burcă, pentru GSP.ro.

În acest moment ”câinii” aşteaptă hotărârea judecătorului sindic de pe 19 iunie, pentru a li se ridica interdicţia la transferuri, apărută în urma reclamaţiilor din partea foştilor jucători. Dacă planul de reorganizare va fi aprobat, atunci Dinamo va avea de achitat 2 milioane de euro pentru ca această problemă să se rezolve.

mail-share icon Email
viewscnt

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele