”S-au făcut antrenori şi după au schimbat macazul!”. Dorinel Munteanu, discurs manifest în direct după ce a fost criticat după incidentul cu David Maftei  | VIDEO

”S-au făcut antrenori şi după au schimbat macazul!”. Dorinel Munteanu, discurs manifest în direct după ce a fost criticat după incidentul cu David Maftei | VIDEO
VIDEO | ”Trebuie să trecem peste”. Marius Şumudică nu e îngrijorat după remiza acasă cu Oţelul VIDEO | ”Trebuie să trecem peste”. Marius Şumudică nu e îngrijorat după remiza acasă cu Oţelul
VIDEO | Osasuna - FC Barcelona 4-2. Catalanii au fost reduşi la tăcere VIDEO | Osasuna - FC Barcelona 4-2. Catalanii au fost reduşi la tăcere
Luca Joldea, campion mondial la tir juniori Luca Joldea, campion mondial la tir juniori
VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul
VIDEO | Wolverhampton - Liverpool 1-2. ”Cormoranii” conduc în Premier League VIDEO | Wolverhampton - Liverpool 1-2. ”Cormoranii” conduc în Premier League

Dorinel Munteanu îşi laudă adversarii. ”Echipă puternică, cu jucători valoroşi”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 31 mar 2024

FCU Craiova a fost învinsă pe teren propriu, cu 2-1, de echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a doua a play-out-ului Superligii.

Golurile au fost marcate de Bauza ’39 pentru gazde şi Cisotti ’17 şi Cisse ‘52 pentru oaspeţi.

Dorinel Munteanu este dezamăgit de penalty-ul ratat în prima repriză de Cisotti, însă savurează cele 3 puncte. Antrenorul moldovenilor i-a lăudat pe adversarii de duminică.

”Am avut în faţă o echipă puternică, cu jucători valoroşi individual. Ştiam că trebuie să stăm foarte bine organizaţi ca să anihilăm calităţile lor.

În ambele reprize ne-am creat multe ocazii. Am câştigat 3 puncte meritate. După ratarea penalty-ului am avut 10 minute de confuzie, perioadă de timp în care am şi primit golul. A fost o greşeală colectivă la acea fază. Jonathan Cisse şi-a spălat păcatele cu acea execuţie”,