Carlo Ancelotti a răbufnit la adresa arbitrajului după ultima victorie a lui Real Madrid: ”Doar el poate explica asta!”

Jordan Chiles spune că probele video ar trebui luate în considerare în apelul pentru medalia de bronz de la JO

Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai” Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai”
Carlos Alcaraz s-a calificat la Turneul Campionilor Carlos Alcaraz s-a calificat la Turneul Campionilor
VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final
VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A! VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A!

După ce şi-a îndeplinit obiectivul, Tony da Silva a semnat. ”Avem de muncit împreună cu conducerea”

Poli Iași Publicat de Daian Cutu pe 17 mai 2024

Poli Iaşi este sigură că rămâne şi anul viitor în Superliga, graţie succesului cu Petrolul, 2-0.

Ieşenii au marcat târziu, dar după ce Itu a deschis scorul în minutul 68, Bettaieb a înscris şi el un minut mai târziu, pentru 2-0, care a fost şi scorul final din meciul Poli Iaşi – Petrolul.

Salvarea de la retrogradare a fost sinonimă cu prelungirea contractului lui Tony. Lusitanul ajuns în luna aprilie va rămâne pe banca tehnică şi în sezonul viitor.

”Ne-am înţeles încă un an şi sunt bucuros că voi continua munca la Iaşi. Acum avem de muncit împreună cu conducerea pentru a întări echipa. Jucătorii sunt în vacanţă, dar noi avem foarte mult de muncit, pentru că va fi un sezon dificil. Încă nu am stabilit obiectivul. Vrem să întărim echipa mai întâi şi abia după aceea vom stabili ce ne putem propune.

E prea devreme să vorbim de obiectiv. Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ, pentru că nu avem un buget foarte mare, cum au alte echipe. Dar eu ca antrenor vreau să luptăm în fiecare meci la victorie”, a spus lusitanul, pentru ProSport.