”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

După faptă şi răsplată! Un fotbalist român a fost inclus în echipa săptămânii alături de superstaruri precum Kane sau Lamine Yamal

Stranieri Publicat pe marți, 19:03

WhoScored este platforma care urmăreşte şi se ocupă de analiza prestaţiilor  tuturor jucătorilor din top 5 campionate (n.r Anglia, Germania, Italia, Spania şi Franţa), iar în echipa săptămânii 10-16 septembrie a fost inclus şi un fotbalist român.

Este vorba desptre Andrei Raţiu, fotbalistul celor de la Rayo Vallecano, care a învins-o pe Osasuna, scor 3-1, luni seară.

Deşi Osasuna a condus la pauză, Rayo a făcut o repriză a doua foarte bună şi a obţinut o victorie spectaculoasă, graţie în mare parte lui Andrei Raţiu.

Fundaşul român un gol frumos din afara careului şi a dus scorul la 2-1, iar pe plan defensiv a fost impecabil. Astfel, Andrei Raţiu fost notat cu 8,1 de către Sofascore, cea mai mare notă a meciului de ieri!

Forma excelentă pe care o traversează atât la echipa de club, cât şi la naţionala României, l-au adus în echipa săptămânii în Europa.

Platforma WhoScored a notat prestaţia fundaşului român din meciul cu Osasuna cu 8,36. Raţiu a reuşit, pe lângă gol, să facă cinci deposedări, trei driblinguri şi două-pase cheie în partida din LaLiga.

Cum arată „ECHIPA SĂPTĂMÂNII” din Europa:

• Portar: Arijanet Muric (Ipswich) – 8,98;
  • FundaşiAndrei Raţiu (Rayo Vallecano) – 8,36, Matthijs De Ligt (Manchester United) – 8,95, Alessandro Buongiorno (Napoli) – 8,78, Hugo Alvarez (Celta Vigo) – 8,47;
  • Mijlocaşi: Lamine Yamal (Barcelona) – 9,26, Ademola Lookman (Atalanta) – 9,40, Lamine Camara (AS Monaco) – 9,15, Albert Gronbaek (Rennes) – 9,01;
  • Atacanţi: Harry Kane (Bayern) – 10, Victor Boniface (Bayer Leverkusen) – 9,56.