Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău
Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B
Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga
VIDEO | Unirea Slobozia - ”U” Cluj 2-2, în direct, pe Prima Sport 1. Ardelenii întorc partida în startul reprizei secunde
Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd” Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd”
Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă

După Vinicius, Real Madrid a mai prelungit contractul unui star

Real Madrid Publicat de Daian Cutu pe 2 nov 2023

Jucătorul brazilian Rodrygo şi-a prelungit contractul cu Real Madrid. Sosit în capitala Spaniei în 2019, contractul său urma să expire iniţial în iunie 2025. Acum, acesta a fost reînnoit până în vara anului 2028.

Această prelungire vine la două zile după cea a compatriotului său Vinicius Junior, până în 2027.

În vârstă de 22 de ani, brazilianul a câştigat opt trofee de la sosirea sa la club, inclusiv Liga Campionilor 2021-2022, unde a marcat goluri decisive în sferturile de finală şi în manşa secundă a semifinalei.