Transfer spectaculos pe ruta FCSB - Farul? Gigi Becali a făcut anunţul: ”Pe ăsta merge în iarnă!”

VIDEO | Veszprem - Dinamo 36-24. ”Dulăii” au rămas fără colţi în Ungaria
Regulă schimbată în fotbalul spaniol după 42 de ani Regulă schimbată în fotbalul spaniol după 42 de ani
VIDEO | Moldova - Andorra 2-0. Ioniţă şi Cojocaru au adus victoria vecinilor VIDEO | Moldova - Andorra 2-0. Ioniţă şi Cojocaru au adus victoria vecinilor
VIDEO | Letonia - Macedonia de Nord 0-3. Frumuseţe de gol semnată de Elmas VIDEO | Letonia - Macedonia de Nord 0-3. Frumuseţe de gol semnată de Elmas
LIVE VIDEO | Nations League se vede la Prima Sport! Italia - Belgia se joacă acum LIVE VIDEO | Nations League se vede la Prima Sport! Italia - Belgia se joacă acum

Echipa egipteană Al Ahly a câştigat Liga Campionilor Africii pentru a 11-a oară

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 12 iun 2023

Echipa egipteană Al Ahly a câştigat Liga Campionilor Africii pentru a 11-a oară, după ce a remizat, scor 1-1, cu formaţia marocană Wydad Casablanca. În tur, Al Ahly a câştigat cu 2-1.

Duminică seară, echipa marocană a deschis scorul prin Yahya Attiat-Allah, în minutul 27, în timp ce  Mohamed Abdelmonem a egalat în minutul 78.

Al Ahly deţine de acum recordul de 11 victorii în competiţie (1982, 1987, 2001, 2005, 2006, 2008, 2012, 2013, 2020, 2021, 2023).