”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Echipa naţională, pregătită pentru meciul cu Kosovo. Tricolorii au făcut antrenamentul oficial la Priştina

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe 5 sep 2024

Echipa naţională de fotbal a României a efectuat, joi seară, antrenamentul oficial înaintea meciului cu Kosovo, din Liga Naţiunilor.

Şedinţa de pregătire s-a desfăşurat pe stadionul Fadil Vokrri din Priştina şi a durat 60 de minute, conform regulamentului UEFA. Selecţionerul Mircea Lucescu a folosit această sesiune de antrenament pentru a pune la punct ultimele detalii înainte de debutul său oficial pe banca tehnică a tricolorilor.

În comparaţie cu meciul disputat de tricolori în anul trecut pe acelaşi stadion, suprafaţa de joc este diferită. Stadionul din Priştina beneficiază acum de un gazon hibrid. În iunie 2023 a plouat înaintea meciului, iar terenul a fost unul foarte dificil, îmbibat cu apă.

Aceasta este prima partidă a echipei naţionale din noua ediţie a Ligii Naţiunilor şi meciul de debut pe banca echipei naţionale al selecţionerului Mircea Lucescu.