Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

Eduard Roschanfsky şi-a prelungit contractul cu campioana UBT Cluj

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2023

Campioana ”U” Banca Transilvania Cluj a anunţat prelungirea contractului cu jucătorul Eduard Roschanfsky, fiul fostului internaţional Bruno Roschanfsky.

Eduard Roschanfsky este în lotul campioanei din vara anului trecut, când s-a transferat de la MHP Riesen Ludwigsburg, adversară în Liga Campionilor.

În vârstă de 20 de ani şi 2.09 metri înălţime, joacă pe postul de pivot. Roschanfsky Jr. a început junioratul la Academia U-BT, dar s-a transferat ulterior în Germania, unde a mai jucat la Science City Jean şi Niners Chemnitz.

”Îmi doresc să avem acelaşi succes ca echipă şi să am un rol mai mare ca în anul precedent. Am învăţat multe aspect importante pe parcursul sezonului anterior, iar cu sprijnul echipei şi al fanilor sunt pregătit pentru un parcurs foarte bun!”, a declarat tânărul jucător după semnarea contractului.

În stagiunea viitoare, el va evolua cu U BT Cluj şi în grupele EuroCup, a doua competiţie valorică a continentului.