Ultima oră
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!

Emil Săndoi a comentat faza controversată de la finalul partidei cu FC Argeş. ”Cred că s-a judecat corect. Asta e situaţia. Îmi pare rău că am primit două goluri”

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 19 dec 2020
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38240/19739534/1/sandoi.jpg

Chindia Târgovişte şi FC Argeş au remizat la Ploieşti, scor 2-2, în etapa a 15-a din Liga 1, în direct pe Look Sport. Chindia riscă să termine acest an în afara play-off-ului.

Emil Săndoi a avut o reacţie surprinzătoare la finalul partidei. Deşi Chindia a avut o primă parte de sezon peste aşteptări, tehnicianul se teme că după Anul Nou lucrurile s-ar putea agrava. De asemenea, acesta a comentat cea mai controversată fază a partidei, când golul lui Piţian din minutul 90+2 a fost anulat.

"Golul anulat din finalul meciului e singura fază pe care am revăzut-o. Era un picior al lui Fomba şi cred că s-a judecat corect. Asta e situaţia. Îmi pare rău că am primit două goluri, dar la interviul dinaintea meciului am spus că FC Argeş are un lot bun, au făcut multe transferuri şi s-a văzut acest lucru. Pe parcursul jocului au reuşit să vină cu plusuri, aspecte pe care noi nu le-am dezvoltat aşa cum ne-am dorit.

Bănuiam că o să fie o stare de oboseală la noi, o suspendare a unuia dintre jucători ne-a dat puţin peste cap pentru că am fost nevoiţi să facem câteva schimbări în echipă. Din păcate, am făcut şi unele greşeli individuale, dar până la urmă am câştigat un punct.

Nu sunt la curent cu ce se întâmplă la FC Argeş, ştiam că antrenori erau Eduard şi Speriatu, chiar şi preşedintele clubului mi-a spus după meci că nu s-a respectat un anumit protocol, dar ca să fiu sincer, nu ştiu amănunte şi nu aş vrea să greşesc. Cred că preşedintele clubului e cel mai în măsură să vă dea un răspuns", a spus Emil Săndoi, la finalul partidei.

mail-share icon Email
viewscnt