Gigi Becali l-a numit fricos pe jucătorul care a refuzat-o pe FCSB Gigi Becali l-a numit fricos pe jucătorul care a refuzat-o pe FCSB
Marius Măldărăşanu, discurs fără menajamente. ”Aş fi penibil să găsesc o scuză” Marius Măldărăşanu, discurs fără menajamente. ”Aş fi penibil să găsesc o scuză”
VIDEO | Esbjerg – Rapid Bucureşti 39-32. Danezele au fost o nucă prea tare VIDEO | Esbjerg – Rapid Bucureşti 39-32. Danezele au fost o nucă prea tare
Răzvan Marin, cel mai bun jucător în remiza cu Juventus Răzvan Marin, cel mai bun jucător în remiza cu Juventus
Jucătorul naţionalei U21 s-a accidentat şi ratează meciurile decisive Jucătorul naţionalei U21 s-a accidentat şi ratează meciurile decisive
Gauff a învins-o pe Muchova şi a câştigat turneul de la Beijing. Este cea mai tânără campioană la China Open din ultimii 14 ani Gauff a învins-o pe Muchova şi a câştigat turneul de la Beijing. Este cea mai tânără campioană la China Open din ultimii 14 ani

Eric Bicfalvi, un nou gol în Rusia. Reuşita sa a adus un punct lui Ural cu Lokomotiv Moscova

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 7 oct 2023

Mijlocaşul român Eric Bicfalvi a marcat un gol pentru echipa sa, Ural Ekaterinburg, în meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu Lokomotiv Moscova, scor 2-2.

Eric Bicfalvi a fost titular în partida dintre Ural Ekaterinburg şi Lokomotiv Moscova, din etapa a 11-a a campionatului Rusiei. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 5, prin Artem Dziuba, iar Ural a egalat în minutul 12, prin Begic. Bicfalvi a înscris pentru 2-1 în minutul 53, dar ultimul cuvânt l-au avut oaspeţii de la Lokomotiv, care au egalat în minutul 90+6, când a marcat Timur Suleimanov, iar meciul s-a terminat 2-2. Ural e pe locul 8, cu 16 puncte.

În Polonia, Radomiak, echipa antrenată de Costel Gâlcă, a învins cu 3-0 pe LKS Lodz. Golurile au fost înscrise de Pedro Henrique (min. 20), Flis (min. 36, autogol) şi Edi Semedo (min. 69).

Radomiak este la a patra victorie stagională, ocupă locul 8, cu 14 puncte.